Osiem goli w Gnieźnie

Efektowne zwycięstwo nad Stellą Gniezno odnieśli zawodnicy Pomorzanina Toruń. Podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego wygrali w pierwszej stolicy Polski . Po dziesięciu spotkaniach w tabeli Grunwald, AZS AWF i Pomorzanin mają po 24 punkty. Zwiastuje to ekscytującą końcówkę sezonu zasadniczego.

Pomorzanin Toruń swoje spotkanie rozgrywał jako ostatni w tej kolejce. Torunianie podbudowani pokonaniem mistrza Polski Grunwaldu Poznań udali się do Gniezna na mecz ze Stellą w roli faworyta z której wywiązali się perfekcyjnie. Pomorzanin wygrał 8:0 i w tabeli po zwycięstwie AZS AWF nad Grunwaldem trzy zespoły mają po 24 punkty co zapowiada eksytującą końcówkę sezonu zasadniczego.

Torunanie będący faworytem spotkania w Gnieźnie nie pozostawili złudzeń rywalom i od początku dominowali na boisku. Pierwsza bramka padła jednak dopiero pod koniec pierwszej kwarty. Bramkarza przeciwnika pokonał Maciej Janiszewski, dla którego Stella to idealny rywal do zdobywania bramek bowiem w pierwszym meczu w Toruniu także zdobył gola a ten z 13 minuty w Gnieźnie nie było jego jedynym. W drugiej kwarcie goście z grodu Kopernika byli już skuteczniejsi bowiem dorzucili dwa kolejne trafienia. W 18 minucie wynik na 2:0 podwyższył Sebastian Sellner, zaś chwilę przed przerwą drugie trafienie zaliczył Maciej Janiszewski.

Pomorzanin kontrolujący przebieg spotkania nie zamierzał w drugiej połowie zwalniać tempa a tym bardziej pozostawać na ilości goli z pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie podobnie jak w drugie torunianie dorzucili dwa gole. Do siatki Stelli trafiali Tomasz Bembenek i Michał Raciniewski. Ostatnia część spotkania była popisem jednego zawodnika. Najskuteczniejszy w rozgrywkach w barwach naszego zespołu Wojciech Rutkowski zdobył trzy gole ostatecznie pieczętując zwycięstwo gości na 8:0.

Stella Gniezno - Pomorzanin Toruń 0:8(0:3)

0:1 Maciej Janiszewski (13) 0:2 Sebastian Sellner (18) 0:3 Maciej Janiszewski (28) 0:4 Tomasz Bembenek (36) 0:5 Michał Raciniewski (40) 0:6 Wojciech Rutkowski (47) 0:7 Wojciech Rutkowski (53) 0:8 Wojciech Rutkowski (59)

Stella: Michał Wilgosz - Piotr Torzewski, Igor Czerniawski, Marcel Konieczny, Michał Piechowiak, Nikodem Andrzejczak, Rafał Stupczyński, Mateusz Andrzejczak, Tomasz Subocz, Marcin Lewartowski, Hubert Grotowski, Marcel Jędro, Jakub Grzechowiak, Krysztof Zakszewski, Artur Girtler.

Pomorzanin: Paweł Murszewski - Arkadiusz Rutkowski, Michał Makowski, Patryk Karamuz, Filip Sobczak, Michał Dawid, Michał Kunklewski, Wojciech Zadka, Bartosz Drążkowski, Tomasz Bembenek, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski, Michał Raciniewski, Maciej Janiszewski, Dmytro Luppa, Artur Kościelski.