Hit kolejki dla Pomorzanina

W meczu na szczycie Hokej Superligi Pomorzanin Toruń wygrał z Grunwaldem Poznań 3:2. To bardzo ważne zwycięstwo w walce o awans do finału rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Dawid, Artur Kościelski i Michał Kunklewski. Pomorzanin jest wiceliderem tabeli ze stratą dwóch punktów do Grunwaldu.

Spotkania Pomorzanina z Grunwaldem są jednymi z ciekawszych pojedynków w sezonie gwarantującym poziom sportowy, emocje do końca i jakość poszczególnych graczy na boisku. Do meczu w Toruniu Grunwald był niepokonany, ale podrażnieni ostatnią porażką z AZS Politechniką torunianie jako pierwsi w sezonie odebrali punkty obrońcy mistrzowskiego tytułu i liderowi tabeli.

Skład gospodarzy różnił się nieco od tego z pierwszego spotkania bowiem sztab szkoleniowy Maciej Zieliński i Robert Krużyński miał do dyspozycji doświadczonego Macieja Janiszewskiego. Początek sobotniego spotkania rozpoczął się idealnie dla miejscowych. Po 8 minutach gospodarze prowadzili 2:0. W 4 minucie do siatki Mateusza Popiołkowskiego trafił Michał Dawid, zaś cztery minuty później na 2:0 podwyższył Artur Kościelski. Na reakcję lidera tabeli nie musieliśmy długo czekać. Jeszcze pod koniec pierwszej kwarty Jacek Kurowski zdobył bramkę kontaktową. Najskuteczniejszy gracz Hokej Superligi na jednym golu w sobotnie popołudnie nie zaprzestał i w 18 minucie Kurowski trafił po raz drugi i był remis 2:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej odsłonie już takich fajerwerków strzeleckich nie oglądaliśmy. Padła tylko jedna bramka, ale ku uciesze miejscowej publiczności zdobyli ją miejscowi. Strzelcem gola był Michał Kunklewski dla którego to trzecie trafienie w rozgrywkach. Pomorzanin usatysfakcjonowany wynikiem bardzo dobrze rozegrał czwartą kwartę i mógł cieszyć się ze zwycięstwa z liderem tabeli.

Dla Pomorzanina to bardzo ważne zwycięstwo, bowiem po porażce w Poznaniu sytuacja w tabeli nieco się skomplikowała. Zwycięstwo dało trzy punkty, ale także wewnętrzny spokój w zespole i poteżną dawkę pozytywnej energii na dalszą częśc rundy wiosennej. To będzie bardzo istotne bowiem walka o dwa miejsca premiowane grą w finale dopiero przed nami. W tabeli sytuacja nieco się wyrównała, ale Pomorzanin wciąż plasuje się na drugim miejscu. Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie Stella Gniezno. Spotkanie odbędzie się 7 maja w Gnieźnie.

Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 3:2(2:2)

1:0 Michał Dawid (4) 2:0 Artur Kościelski (8) 2:1 Jacek Kurowski (11) 2:2 Jacek Kurowski (18) 3:2 Michał Kunklewski (38)

Pomorzanin: Łukasz Domachowski (Paweł Murszewski) - Tomasz Bembenek, Patryk Karamuz, Michał Makowski, Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Maciej Janiszewski, Michał Kunklewski,Dmytro Luppa, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski, Michał Dawid, Artur Kościelski, Filip Sobczak, Bartosz Drążkowski, Wojciech Zadka, Władimir Stretovych.

Grunwald: Mateusz Popiołkowski - Paweł Bratkowski, Jacek Kurowski, Łukasz Kosmaczewski, Mikołaj Gumny, Mikołaj Głowacki, Artur Działa, Tomasz Dutkiewicz, Jakub Chumeńczuk, Michał Lange, Szymon Hutek, Mateusz Poltaszewski, Mateusz Sikorski.