Trzy punkty na zakończenie roku

Drugie zwycięstwo w ciągu trzech dni odnieśli zawodnicy Pomorzanina Toruń w halowych rozgrywkach Hokej Superligi. W poniedziałkowy wieczór na własnym parkiecie podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego pokonali LKS Gąsawa 7:3. Kolejne spotkania ligowe dopiero w roku 2022.

Pomorzanin sezon ligowy rozpoczął od wygranej w sobotę w Rogowie. Po nieco ponad 48 godzinach torunianie rozegrali drugie ligowe spotkanie. Tym razem brązowi medaliści poprzednich rozgrywek halowych podejmowali LKS Gąsawa odrabiając tym samym zaległość z inauguracyjnej kolejki. Faworytem starcia byli torunianie, którzy posiadali wszelkie atuty po swojej stronie, zaś LKS do grodu Kopernika przyjechał po wysokiej porażce ze Startem Gniezno. Wszelkie przedmeczowe spekulacje potwierdziły się na parkiecie.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Już w trzeciej minucie Michał Raciniewski wykorzystał przestrzeń na prawej stronie boiska ruszył z piłką na bramkę przeciwnika i strzałem po długim rogu pokonał Jana Nykę. Miejscowi poszli za ciosem i po 7 minutach było 2:0. Pierwszy w meczu krótki róg na bramkę zamienił Krystian Makowski. Pomorzanin uspokojony dobrym początekiem oddał nieco inicjatywę gościom i sporo pracy miał Michał Śliwiński. Golkiper miejscowych niepokonany pozostawał do 19 minuty, kiedy to pokonany został przez Pawła Antoniewicza. Nie oznaczało to gola kontaktowego dla gości bowiem minutę przed trafieniem Antoniewicza trzecią bramkę dla Pomorzanina zdobył Wojciech Rutkowski. Końcówka pierwszej połowy należała do Sebastiana Sellnera. Najlepszy zawodnik pierwszej połowy trafił do bramki Jana Nyki w 27 i 29 minucie. Sellner oprócz bramek także doskonale grał w defensywie i był motorem napędowym akcji ofensywnych.

W drugiej połowie już tak dobrze jeżeli chodzi o grę naszego zespołu. Krótko opisując trzecią kwartę można użyć słów chaos, nieporozumienia na linii zawodnicy-sędziowie, dużo negatywnych emocji i mniej płynnej gry. Pomorzanin zdobył w tej kwarcie jednego gola i przed ostatnim kwadransem prowadził 6:1. Czwarta odsłona należała do gości. W ciągu trzech minut LKS odrobił dwie bramki. Kolejne minuty także należały do zespołu z Pałuk, ale doskonale w bramce Pomorzanina spisywał się Michał Śliwiński a w kilku sytuacjach zabrakło gościom skuteczności. Gospodarzy uspokoiła bramka z rzutu karnego Wojciecha Rutkowskiego i właśnie gol snajpera Pomorzanina ustalił wynik spotkania na 7:3.

Pomorzanin zanotował drugie zwycięstwo, ale gra zwłaszcza w drugiej połowie nie należała do najlepszych. Początki zwykle bywają trudne więc teraz przed zespołem treningi, przerwa świąteczno-noworoczna i powrót do rozgrywek na spotkanie z mistrzem Polski AZS AWF Poznań. Najważniejsze że rok 2021 Pomorzanin zakończył z trzema punktami.

Pomorzanin Toruń - LKS Gąsawa 7:3(5:1)

1:0 Michał Raciniewski (3) 2:0 Krystian Makowski (7) 3:0 Wojciech Rutkowski (18) 3:1 Paweł Antoniewicz (19) 4:1 Sebastian Sellner (27) 5:1 Sebastian Sellner (29) 6:1 Michał Raciniewski (42) 6:2 Albert Wrzesiński (47) 6:3 Korneliusz Nitka (48) 7:3 Wojciech Rutkowski (57)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Michał Makowski, Patryk Karamuz, Filip Sobczak, Michał Dawid, Tomasz Bembenek, Krystian Makowski, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski,Michał Raciniewski, Dawid Popowski.

LKS: Jan Nyka - Bartosz Strzembowski, Paweł Antoniewicz, Dominik Kotulski, Albert Wrzesiński, Jerzy Wiśniewski, Jakub Mroziński, Korneliusz Nitka, Robert Gruszczyński.

Sędziowali: Radosław Klockowski i Michał Jarmołowicz