Szóste miejsce w Wiedniu

W meczu o piąte miejsce turnieju EuroHokcey Club Trophy I Pomorzanin Toruń uległ HC Vinnitsa 2:4. Oznacza to że torunianie zajęli szóste miejsce w Wiedniu. W ostatnim meczu bramki dla Pomorzanina zdobyli Wojciech Rutkowski i Artur Kościelski.

Po trzech dniach zmagań w fazie grupowej gdzie każdy z zespołów rozegrał po dwa spotkania w niedzielę w Wiedniu odbywały się mecze o poszczególne miejsce. Dość wcześnie jak na hokejowe zmagania bo już o godzinie 9.30 rozpoczął się mecz drużyn z trzecich miejsc w grupie. Niestety Pomorzanin walczący dzielnie do końca o odwróceniu losów spotkania ostatecznie przegrał z ukraińską HC Vinnitsa 2:4.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli torunian. W 3 minucie pierwsza groźna akcja pod bramką Pomorzanina zakończyła się stratą gola. Co prawda Ukraińcy nie zatrzymali piłki w półkolu strzałowym po krótkim rogu,ale szybko ponowiona akcja zakończyła się bramką zdobytą przez Sergieja Diachuka. Po upływie kolejnych dwóch minut było już 0:2. Michała Śliwińskiego pokonał Yurii Dzemukh. W pierwszej kwarcie a w zasadzie całej pierwszej połowie torunianie tylko raz zagrozili bramce rywali. Szarża Wojciecha Rutkowskiego zakończyła się na dobrej interwencji Jaroslava Hordeya, który dobrym wyjściem z bramki uchronił swój zespół przed stratą bramki. Optyczna przewaga cały czas należała do HC Vinnitsa i w 22 minucie padła trzecia bramka. Po krótkim rogu pod poprzeczką toruńskiej bramki piłkę ulokował Yurii Dzemukh.

Spodziewać należało się zrywu naszego zespołu do odrabania strat po przerwie. Rzeczywiście tak się stało, ale gdy Pomorzanin zaczął prezentować się na boisku nieco lepiej było już 0:4. Hattrick na początku drugiej połowy skompletował Yurii Dzemukh. Po zdobycie czwartej bramki Ukraińcy nieco mniej czasu poświęcali na ataki ofensywne a skupieni na defensywie maksymalnie utrudniali rozgrywanie akcji Pomorzaninowi. W 36 minucie tak naprawdę pierwsza klarowna sytuacja strzelecka dla naszego zespołu zakończyła się golem. Po krótkim rogu do protokołu wpisał się Wojciech Rutkowski dla którego było to drugie trafienie podczas turnieju w Wiedniu. Pomorzaninowi ambicji nie można było odmówić, ale rywal mający dużą przewagę bramkową grał bardzo solidnie i do końca spotkania popełnił tylko jeden błąd w defensywie. Torunianie z tego skorzystali zdobywająć drugą bramkę autorstwa Artura Kościelskiego. Pięć minut przed końcem Pomorzanin mógł złapać kontakt z przeciwnikiem, ale po krótkim rogu chybił Wojciech Rutkowski. Była to ostatnia okazja w meczu, który ostatecznie HC Vinnitsa wygrała 4:2.

Pomorzanin zajął szóste miejsce w EuroHockey Club Trophy I tocząc dwa bardzo wyrówanane spotkania w fazie grupowej. Porażki jedną bramką z Post SV i Stroitel Brest ujmy nie przynoszą choć należy żałować straconych szans bo te spotkania mogły ułożyć się po myśli torunian. Na pewno była to dobra lekcja europejskiego hokeja co będzie procentowało w rozgrywkach ligowych gdzie zajęcie wysokiego miejsca może znowu skutkować powrotem do gry w Europie.

Do rozgrywek ligowych nasz zespół wróci już w sobotę. Na stadionie przy Szosie Chełmińskiej podejmować będziemy AZS AWF Poznań.

Wyjazd jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem Pomorzanina Toruń jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

HC Vinnitsa - Pomorzanin Toruń 4:2(3:0)

1:0 Sergi Diachuk (3) 2:0 Yurii Dzemukh (5) 3:0 Yurii Dzemukh (22) 4:0 Yurii Dzemukh (34) 4:1 Wojciech Rutkowski (36) 4:2 Artur Kościelski (52)

HC Vinnitsa: Jaroslav Hordey (Roman Bludov) - Volodymyr Kostechko, Volodymyr Zhmereniuk, Denys Kusyaka, Maksym Onofriiuk, Oleksandr Diachenko, Oleksandr Solomianyi, Yevhenii Kotiuzhynskyi, Serhii Diachuk, Iurii Moroz, Mykhailo Yasinski, Oleksii Popov, Yurii Dzemukh, Maksym Tykhoniuk, Volodymyr Kaplinskyi, Denys Khmarenko, Oleksandr FRankov.

Pomorzanin: Michał Śliwiński (Paweł Murszewski) - Michał Makowski, Miłosz Szreder, Mariusz Kowalski, Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Tomasz Bembenek, Maciej Janiszewski,Patryk Karamuz, Krystian Makowski,  Michał Kunklewski, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak, Michał Dawid, Artur Kościelski, Dawid Popowski.