Z Bałaganami na remis

W pierwszym spotkaniu Hokej Superligi w odmianie halowej Pomorzanin Toruń zremisował w Gniewkowie z Bałaganami Rustico Łubianka 4:4. Trzy bramki dla naszego zespołu zdobył Michał Makowski. Niestety spotkania z powodu kontuzji nie dokończył Bartosz Żywiczka, zespół do meczu przystąpił bez swojego najlepszego strzelca Krystiana Makowskiego.

W Hokej Superlidze w odmianie halowej występuje osiem drużyn, które były najlepsze w poprzednim sezonie. Gra w nowym sezonie odbywa się kwartach, każda z nich liczy 10 minut. Pomorzanin Toruń, wicemistrz Polski z ostatniego sezonu, w pierwszym meczu zmierzył się z Bałaganami Rustico Łubianka, a więc zespołem opartym na zawodnikach występujących w naszych barwach na boisku otwartym, a także byłych graczach naszego klubu.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla Bałaganów. Pierwsza ofensywna akcja przyniosła bramkę. Niezdecydowanie w defensywie torunian wykorzystał Krzysztof Zakszewski i otworzył wynik spotkania. Pomorzanin na stratę bramki zareagował najlepiej jak można. W kolejnej akcji Michał Makowski sprytnym strzałem zaskoczył Łukasza Domachowskiego i był remis. Torunianie przejęli inicjatywę na boisku, ale brakowało skuteczności w wykańczaniu akcji. Aktywny w pierwszym kwadransie był Bartosz Żywiczka, ale próby zdobycia bramki kończyły się głównie na parkanach interweniującego Domachowskiego. W 14 minucie torunianie złamali defensywę gospodarzy. Kapitalne podanie z własnej połowy od Michała Kunklewskiego na bramkę zamienił Krystian Sudoł. Bałagany jeszcze przed przerwą wyszły na prowadzenie. Najpierw w 18 minucie kombinacyjne rozegranie krótkiego rogu na gola zamienił Artur Girtler, a w ostatniej akcji pierwszej odsłony Michał Dawid dał Bałaganom prowadzenie 3:2.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Pomorzanina. Brakowało jednak skuteczności, a także precyzji przy rozegraniu krótkich rogów. Kilka szans torunianie zaprzepaścili, ale mieli w sobotę w swoich szeregach niezawodnego Michała Makowskiego. Pełniący obowiązki kapitana (pod nieobecność Krystiana Makowskiego) nie tylko zajął się dyrygowaniem zespołem, ale także za zdobywanie bramek. W 24 minucie doprowadził do wyrównania, a pięć minut przed końcem spotkania dał torunianom na prowadzenie, kompletując hat-tricka. Torunianie mieli kolejne szanse, ale wyjątkowe źle ustawiony celownik Wojciecha Rutkowskiego nie pozwolił na zdobycie bramki. Bałagany nie mając nic do stracenia przeprowadziły składną akcję i Karol Szyplik z bliska doprowadził do remisu. Pomorzanin do końca próbował odmienić losy spotkania, ale zabrakło i czasu, i skuteczności. Niestety spotkania nie dokończył Bartosz Żywiczka, który po jednym ze starć w czwartej kwarcie doznał urazu stawu skokowego.

Halowy sezon rozpoczął się od podziału punktów. Pomorzanin miał przewagę, ale dobrze grająca w defensywie drużyna Bałaganów nie pozwalała na zbyt wiele w ataku. Miała też duży atut w postaci dobrze broniącego Łukasza Domachowskiego. Mankamentem z kolei był brak skuteczności Pomorzanina i to w głównej mierze jest przyczyną podziału punktów i dość niskiego jak na hokej halowy wyniku. Już za tydzień Pomorzanin zagra drugi mecz wyjazdowy, tym razem podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego zmierzą się w Gnieźnie ze Startem.

Bałagany Rustico Łubianka - Pomorzanin Toruń 4:4 (3:2)

1:0 Krzysztof Zakszewski (2A), 1:1 Michał Makowski (2A), 1:2 Krystian Sudoł (14A), 2:2 Artur Girtler (18R), 3:2 Michał Dawid (20A), 3:3 Michał Makowski (24A), 3:4 Michał Makowski (36A), 4:4 Karol Syplik (39A)

Bałagany: Łukasz Domachowski - Artutr Girtler, Patryk Karamuz, Krzysztof Zakszewski, Karol Szyplik, Michał Dawid oraz Adrian Makowski, Artur Kościelski, Artur Semonowicz, Filip Sobczak, Miłosz Szreder, Marcin Sellner

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Arkadiusz Rutkowski, Michał Kunklewski, Michał Raciniewski, Bartosz Żywiczka, Michał Makowski oraz Damian Mondrzejewski, Krystian Sudoł, Rafał Szrejter, Wojciech Rutkowski, Mariusz Kowalski.

Sędziowali: Radosław Klockowski oraz Mariusz Orzeł

data publikacji: 30 listopada 2019

sobota, 21 grudnia 2019, godzina 18:30, hala w Gniewkowie przy ulicy Toruńskiej 40
4:8 (1:5) - 7 grudnia 2019