Wyjazdowa wygrana na koniec rundy

Zwycięstwem w Poznaniu z AZS Politechniką zakończyli rundę jesienną zawodnicy Pomorzanina Toruń. Podopieczni Macieja Zielińskiego triumfowali na boisku rywala 4:2. Wicemistrzowie Polski zakończyli rundę jesienną na drugim miejscu w tabeli. 30 listopada startuje Hokej Superliga w odmianie halowej.

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej Pomorzanin zagrał w Poznaniu z AZS Politechniką. Ubiegłorocznego występu na nadwarciańskim boiski torunianie do udanych nie mogli zaliczyć, bowiem podopieczni ówczesnego trenera Piotra Żółtowskiego przegrali 3:7. Powtórki z rozrywki nie było, choć w dzisiejszym spotkaniu trener Maciej Zieliński nie mógł skorzystać z Michała Kunklewskiego i Krystiana Makowskiego. Początek meczu, rozgrywany cały czas przy padającym deszczu, nie ułożył się po myśli torunian. Pierwszy w meczu krótki róg dla zespołu gospodarzy przyniósł gola. Mateusz Stotko strzałem w górny róg bramki pokonał Michała Śliwińskiego. Działo się to w 7 minucie spotkania. Po sennym nieco początku spotkania w wykonaniu Pomorzanina, goście nieco przyspieszyli grę i w 13 minucie po akcji prawą stroną Wojciech Rutkowski precyzyjnym strzałem w okienko doprowadził do remisu. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta. Druga pod względem sytuacji należała do podopiecznych Macieja Zielińskiego, ale rażący nieskutecznością torunianie na przerwę schodzili przegrywając 1:2. W zamieszaniu pod bramką Śliwińskiego najsprytniejszy okazał się Robert Pawlak i dał AZS Politechnice prowadzenie. Kilka razy gospodarzy z opresji ratował doskonale ustawiający się w bramce Aleksander Szewerda.

Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęli goście. W 38 minucie Pomorzanin wywalczył krótki róg i doprowadził do remisu. Po kombinacyjnym rozegraniu akcji do bramki gospodarzy trafił Bartosz Żywiczka. Dwie minuty później torunianie po raz pierwszy w meczu objęli prowadzenie. Piłkę w półkolu strzałowym dostał Michał Dawid i silnym precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał Szewerdę. Mimo prowadzenia torunianie cały czas kontrolowali przebieg spotkania, dyktując grę i stwarzając kolejne sytuacje pod bramką gospodarzy. Plan gry ekipy gości nieco musiał ulec zmianie na siedem minut przed końcem, bowiem Wojciech Rutkowski otrzymał żółtą kartkę i do końca spotkania torunianie grali w osłabieniu. Dobrą grą w defensywie Pomorzanin rozbijał ataki rywala, a przy nadarzającej się okazji przeprowadzał kontry. Po jednym z takich wypadów goście wywalczyli krótki róg, który na bramkę zamienił Michał Raciniewski, przypieczętowując triumf gości i jednocześnie ustalając wynik spotkania.

Zwycięstwo na koniec rundy jest bardzo cenne tym bardziej, że wywalczone na terenie rywala i pomimo osłabień kadrowych. Podopieczni Macieja Zielińskiego i Roberta Krużyńskiego zakończyli zmagania w rundzie jesiennej na drugim miejscu. Drużyna odniosła pięć zwycięstw i poniosła dwie porażki. Niedługo startują przygotowania do sezonu halowego, bowiem pierwszy mecz Pomorzanin rozegra już 30 listopada, a przeciwnikiem w derbowej rywalizacji będą Bałagany Rustico Łubianka.

AZS Politechnika Poznańska - Pomorzanin Toruń 2:4 (2:1)

1:0 Mateusz Stotko (7R), 1:1 Wojciech Rutkowski (13A), 2:1 Robert Pawlak (19A), 2:2 Bartosz Żywiczka (38R), 2:3 Michał Dawid (40A), 2:4 Michał Raciniewski (58R)

AZS PP: Aleksander Szewerda - Mateusz Stotko, Mirosław Juszczak, Sławomir Choczaj, Robert Gruszczyński, Filip Bratkowski, Adam Biskup, Bartosz Siejkowski, Mateusz Biskup, Mateusz Trojanek, Robert Pawlak oraz Jakub Hołosyniuk, Maciej Przybylski, Rafał Młody, Ignacy Blacha

Pomorzanin: Michał Śliwiński (31' Paweł Murszewski)- Damian Mondrzejewski, Michał Makowski, Mariusz Kowalski, Michał Raciniewski, Rafał Szrejter, Arkadiusz Rutkowski, Bartosz Żywiczka, Krystian Sudoł, Wojciech Rutkowski, Michał Dawid oraz Filip Sobczak, Artur Kościelski, Patryk Karamuz, Adrian Makowski

Sędziowali: Marcin Grochal oraz Łukasz Zwierzchowski

data publikacji: 9 listopada 2019

sobota, 21 grudnia 2019, godzina 18:30, hala w Gniewkowie przy ulicy Toruńskiej 40
4:8 (1:5) - 7 grudnia 2019