Efektowna wygrana z Gąsawą

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach Hokej Superligi odnieśli zawodnicy Pomorzanina Toruń. W sobotnie popołudnie pokonali na własnym boisku LKS Gąsawa 6:1. Zwycięstwo umocniło podopiecznych Macieja Zielińskiego w czołówce tabeli. Za tydzień kolejne spotkanie przy Szosie Chełmińskiej - rywalem będzie Warta Poznań.

Po dwutygodniowej przerwie zawodnicy wrócili do rywalizacji w ramach Hokej Superligi. Toruńscy kibice mają to szczęście, że po raz trzeci nasz zespół prezentował się na własnym boisku. Po dwóch meczach, po których kibice opuszczli stadion w różnych nastrojach dziś nie było powodu do niepokoju, bowiem zespół odniósł pewne zwycięstwo. Nie przeszkodziła w tym absenscja z powodów zawodowych Bartosza Żywiczki. Do składu, po kontuzjach, wrócili Michał Makowski oraz Wojciech Rutkowski.

Pomorzanin zaczął od ataków i już pierwsza akcja i wywalczony krótki róg przyniosły bramkę. Strzał Arkadiusza Rutkowskiego odbił Jakub Gebler, ale wobec dobitki toruńskiego zawodnika był bezradny. Rutkowski umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki gości. Bardzo aktywny i nastawiony ofensywnie Arkadiusz Rutkowski w 12 minucie mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem górą był golkiper z Pałuk. Goście po raz pierwszy poważniej bramce Pomorzanina zagrozili w 18 minucie. Niepilnowany w półkolu strzałowym znalazł się Mikołaj Marczyński, ale strzał napastnika LKS odbił parkanami Paweł Murszewski.Przewaga torunian jeszcze bardziej zarysowała się w końcowych 10 minutach tej połowy, ale w decydujących momentach brakowało skuteczności. Dopiero w 29 minucie Krystian Sudoł pokonał Geblera ustalając wynik do przerwy.

Po przerwie nieco odważniej do ataków ruszyli goście. W 33 minucie sędziowie po raz pierwszy odgwizdali krótki róg dla gąsawian, ale ich strzał zablokował Michał Kunklewski. Trzy minuty później Michał Śliwiński w efektowny sposób obronił uderzenie Pawła Antoniewicza. Dwie minuty później gospodarze zdobyli trzecią bramkę. Krystian Makowski zdecydował się na indywidualną akcję środkiem boiska minął kilku zawodników gości i wyłożył piłkę Patrykowi Karamuzowi, który umieścił ją w siatce. Torunianie w każdej z trzech kwart zdobyli po golu i przed ostatnią częścią spotkania prowadzili 3:0. Goście nie zamierzali łatwo oddawać pola gry i w 49 minucie zdobyli bramkę. Jak się później okazało była to bramka honorowa. Strzałem pod poprzeczkę Śliwińskiego pokonał Antoniewicz. Torunianie podrażnieni stratą gola w ciągu kolejnych 120 sekund zdobyli dwa. Dwukrotnie po krótkich rogach na listę strzelców wpisał się Krystian Makowski. Pomorzanin atakował do końca i w ostatniej akcji meczu wynik ustalił Michał Dawid.

Pomorzanin wygrał efektownie, ale nie był to perfecyjny mecz w ich wykonaniu. Cieszy walka do końca, widać dobre przygotowanie kondycyjne, które prowadzi do szybkiej gry i goli w końcówkach. Nieco gorzej wygląda wykorzystywanie sytuacji oraz gra w defensywie, bowiem w trzecim meczu sezonu nie udało się zachować czystego konta. Kolejna okazja już za tydzień. Kolejnym rywalem będzie Warta Poznań. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:00.

Pomorzanin Toruń - LKS Gąsawa 6:1(1:0,1:0,1:0,3:1)

1:0 Arkadiusz Rutkowski (4R), 2:0 Krystian Sudoł (29R), 3:0 Patryk Karamuz (38A), 3:1 Paweł Antoniewicz (49A), 4:1 Krystian Makowski (50R), 5:1 Krystian Makowski (51R), 6:1 Michał Dawid (60A)

Pomorzanin: Paweł Murszewski (31' Michał Śliwiński) - Damian Mondrzejewski, Michał Makowski, Arkadiusz Rutkowski, Miłosz Szreder, Michał Raciniewski, Michał Kunklewski, Krystian Sudoł, Krystian Makowski, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak oraz Mariusz Kowalski, Patryk Karamuz, Michał Dawid, Artur Kościelski, Adrian Makowski

LKS Gąsawa: Jakub Gebler - Tomasz Kończal, Jacek Krupiński, Jakub Chumeńczuk, Dawid Zabłocki, Michał Nowakowski, Kornel Nitka, Albert Wrzesiński, Paweł Antoniewicz, Mikołaj Marczyński, Jerzy Wiśniewski oraz Kamil Staszewski, Mikołaj Nowak, Mateusz Wiśniewski, Jakub Romel, Sebastian Przybył, Marcin Juchniewicz

Sędziowali: Łukasz Orzeł, Mariusz Orzeł

data publikacji: 28 września 2019

sobota, 26 października 2019, godzina 16:30, boisko przy Szosie Chełmińskiej 75 w Toruniu
2:5 (2:1) - 12 października 2019