Zwycięstwo w ostatnim sparingu przed startem Superligi

W drugim i ostatnim spotkaniu kontrolnym Pomorzanin wygrał w Gąsawie z LKS Rogowo 8:2. Już w sobotę pierwsze ligowe spotkanie ze Startem 1954 Gniezno. Początek meczu w Toruniu o godzinie 16.30.

Dla Pomorzanina spotkanie w Gąsawie było drugim sparingiem przed startującym w sobotę nowym sezonem "Hokej Superligi". W pierwszym meczu torunianie pokonali LKS Gąsawa 10:1. Dziś rywalem była inna drużyna z Pałuk - LKS Rogowo. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 8:2. Krótko spotkanie kontrolne podsumował trener Maciej Zieliński - Było to spotkanie zupełnie inne niż starcie z Gąsawą - mówi szkoleniowiec Pomorzanina. Rywale do spotkania przystąpili w 12-osobowym składzie, więc mieli tylko jednego zawodnika na zmianę. Początek meczu był wyrównany, do stanu 2:2 wszystkie bramki padały po krótkich rogach. Z minuty na minutę nasza gra wygląda lepiej. Miałem sześciu zawodników w rotacji, a więc to miało duży wpływ na jakość naszej gry na tle rywala - kontynuuje trener Zieliński. Dobre przygotowanie fizyczne i motoryczne widać było z każdą minutą coraz bardziej. Stąd też wysokie zwycięstwo, ale nie wynik był najważniejszy a możliwość sprawdzenia się w warunkach meczowych. Z okresu przygotowawczego jestem zadowolony i oczekujemy już soboty i pierwszego meczu ligowego - zakończył trener Maciej Zieliński.

Wspomniany mecz inauguracyjny już w sobotę o godzinie 16:30. Rywalem przy Szosie Chełmińskiej będzie Start 1954 Gniezno.

LKS Rogowo - Pomorzanin Toruń 2:8

Pomorzanin: Michał Śliwiński, Paweł Murszewski - Michał Makowski, Miłosz Szreder, Damian Mondrzejewski, Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Bartosz Żywiczka, Wojciech Rutkowski, Krystian Makowski, Artur Kościelski oraz Michał Kunklewski, Mariusz Kowalski, Patryk Karamuz, Filip Sobczak, Adrian Makowski, Michał Dawid.

data publikacji 4 września 2019

sobota, 28 września 2019, godzina 16:00, boisko przy Szosie Chełmińskiej 75 w Toruniu
4:1 (2:1) - 14 września 2019