Warta rozgromiona i finał dla Pomorzanina

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Pomorzanin Toruń zapewnił sobie grę o złoty medal. W ostatni weekend maja rywalem będzie Grunwald Poznań. Decydujący o losach awansu był sobotni mecz w Poznaniu z Wartą wygrany przez podopiecznych Piotra Żółtowskiego aż 8:0. W niedzielę ostatni raz torunianie wystąpią przed własną publicznością podejmując mistrza Polski - Grunwald. Początek spotkania o godzinie 12.

Przed sobotnim spotkaniem Warta miała jedno rozegrane spotkanie więcej i cztery punkty straty do Pomorzanina. Jasnym było że każde zwycięstwo torunian daje im pewność gry w finałowym dwumeczu z Grunwaldem Poznań. Torunianie swoją pracę wykonali perfekcyjnie grając jedno z lepszych a może najlepsze spotkanie w rundzie. Już pierwsza akcja ofensywna po którym torunianie wywalczyli krótki róg została zamieniona na bramkę. Uderzenie z linii bramkowej Krystiana Makowskiego wybił obrońca , ale Maciej Janiszewski z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki Warty. Miejscowi pierwszym raz bramce Michała Śliwińskiego zagrozili w 9 minucie, kiedy to najskuteczniejszy gracz Warty Waldemar Rataj nie znalazł sposobu na pokonanie toruńskiego bramkarza. Chwilę później było 2:0 dla gości. Patryk Karamuz posłał piłkę w półkole strzałowe, a zamykający akcję Filip Sobczak umieścił ją w okienku bramki miejscowych. Tuż przed końcem pierwszej kwarty torunianie wyprowadzili zabójczą kontrę. Podanie lobem z linii defensywnej od Michała Makowskiego trafiło na kij Krystiana Makowskiego a ten wypatrzył swojego imiennika Sudoła, który posłał piłkę do pustej bramki miejscowych. Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnej wzorowej akcji Pomorzanina i czwartej bramki. Po szybkim rozegraniu piłki ta trafiła do Michała Kunklewskiego, który ze stoickim spokojem posłał ją w długi róg bramki Wittke. Torunianie grali z polotem i z każdą strzeloną bramką większą pewnością siebie stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. Z drugiej kwarty należy wymienić choćby próbę z backhnadu Wojciecha Rutkowskiego, który pomylił się mininalnie. Tuż przed końcem pierwszej odsłony groźnie zrobiło się w półkolu strzałowym naszego zespołu, ale strzał Macieja Paecha trafił tylko w boczną siatkę.

Torunianie mimo wysokiego prowadzenia na drugą połowę wyszli niezmiernie skoncentrowani i bardzo szybko wybili rywalowi ewentualny pościg zdobywając piątą bramkę. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Krystian Sudoł i pokonał leżącego już bramkarza Warty. W trzeciej kwarcie nieco więcej pracy między słupkami toruńskiej bramki miał Michał Śliwiński, ale stwarzający głównie zagrożenie po krókich rogach gospodarze nie znelażli sposobu na dobrze dysponowanego toruńskiego golkipera. Śliwiński pewnie i skutecznie bronił strzały Tomasza Wachowiaka i Victora Meurice. Przed końcem trzeciej kwarty Krystian Makowski zdobył najefektowniejszą bramkę spotkania po skutecznym wykonaniu krótkiego rogu. Czwarta kwarta miała podobny przebieg jak trzecia. Warta miała szansę po krótkich rogach, ale napędzeni torunianie skutecznie się bronili zdobywając dwie bramki tuż przed końcem spotkania. Na listę strzelców wpisali się Krystian Makowski zdobywając swoją trzecią bramkę oraz Michał Raciniewski.

Pomorzanin zagrał bardzo dobre spotkanie zarówno w ataku jak i w defensywie. Szybko zdobyte bramki ustawiły spotkanie po myśli Pomorzanina. Torunianie grali agresywnie całkowicie dominując w środkowej części boiska, na słowa uznania zasługuje cały zespół, który spisał się doskonale pokazując że miejsce w finale całkowicie im się należy i jest wywalczone ciężką pracą na treningach i konsekwentną postawą w trakcie spotkań ligowych.W niedzielę kolejne ligowe spotkanie warto dodać że ostatnie na własnym boisku w tym sezonie. Od godziny 12 w meczu na szczycie Pomorzanin zmierzy się z Grunwaldem Poznań.

Warta Poznań - Pomorzanin Toruń 0:8(0:4)

0:1 Maciej Janiszewski (7R) 0:2 Filip Sobczak (11A) 0:3 Krystian Sudoł (17A) 0:4 Michał Kunklewski (19A) 0:5 Krystian Sudoł (38A) 0:6 Krystian Makowski (50R) 0:7 Krystian Makowski (65A) 0:8 Michał Raciniewski (70R)

Warta: Mateusz Wittke - Maciej Paech, Artur Pacanowski, Victor Meurice, Michał Kroma, Michał Wachowiak, Waldemar Rataj, Tomasz Wachowiak, Bartosz Zaworski, Maciej Walkowiak, Mateusz Grochal oraz Michał Tepper, Skotarczak Daniel, Szymon Tyranowski, Robert Kulesza.

Pomorzanin: Michał Śliwiński(Paweł Murszewski) - Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Michał Makowski, Sebastian Sellner, Bartosz Żywiczka, Wojciech Rutkowski, Michał Kunklewski, Krystian Makowski, Maciej Janiszewski ,Krystian Sudoł oraz Filip Sobczak, Wołodymyr Stretowicz, Patryk Karamuz, Adrian Makowski.

Sędziowali: Michał Jarmołowicz i Maciej Mazur.

data publikacji 11 maja 2019

sobota, 26 października 2019, godzina 16:30, boisko przy Szosie Chełmińskiej 75 w Toruniu
2:5 (2:1) - 12 października 2019