Komplet punktów Pomorzanina

Komplet punktów zdobyli zawodnicy Pomorzanina Toruń. Do sobotniego zwycięstwa w Gnieźnie podopieczni Piotra Żółtowskiego dorzucili triumf nad AZS Politechnika Poznańska. Na własnym obiekcie torunianie pokonali rywali ze stolicy Wielkopolski 7:2 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Trzy bramki dla miejscowych zdobył Filip Sobczak.

AZS Politechnika Poznańska zaliczała falstart w rundzie wiosennej. Do dwóch porażek z lokalnymi rywalami doszła dość niespodziewane sobotnie niepowodzenie w meczu na własnym boisku z Siemianowiczanką. Będący na trzecim miejscu w tabeli zawodnicy ze stolicy Wielkopolski po rundzie jesiennej mając punkt przewagi nad Pomorzaninem teraz są już na piątym miejscu ze stratą aż ośmiu punktów do torunian. To pokazywało jak na wiosnę prezentują się zespoły na boisku i mieliśmy tego dowód w niedzielne wczesne popołudnie na stadionie przy Szosie Chełmińskiej. Grający osłabieni brakiem kontuzjowanych Arkadiusza Rutkowskiego i Michała Dawida, ale niesieni dopingiem kibiców potwierdzili swoją wyższość na boisku. W 4 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili torunianie , ale strzał Wojciecha Rutkowskiego minął światło bramki. Była to jedna z niewielu okazji gospodarzy w pierwszej kwarcie bowiem w grze gospodarzy dużo było niedokładności, zdecydowania w podejmowaniu decyzji i goście nie mieli problemów z rozbijaniem akcji gospodarzy. Na uwagę zasługuje jeszcze akcja z 12 minuty, kiedy strzał Michał Kunklewskiego z linii bramkowej wybił obrońca AZS Politechniki. Druga kwarta była już dużo lepsza w wykonaniu miejscowych. Rozpoczęło się od dwóch niewykorzystanych krótkich rogów, ale w ostatnich pięciu minutach nastąpiło przełamanie. W 31 minucie wynik meczu z najbliższej odległości otworzył Krystian Sudoł. Kolejne minuty należały do Filipa Sobczaka, który wpisał się na listę strzelców w 32 oraz 35 minucie. Przy drugim golu Sobczaka a trzecim Pomorzanina kapitalną asystę zaliczył Krystian Sudoł.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gości z Poznania. Dwa krótkie rogi w odstępie kilku minut przyniosły bramkę. Po drugim ze stałych fragmentów gry Mateusz Stotko umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Michała Śliwińskiego. Reakacja miejscowych była najlepsza z możliwych. Krystian Makowski otrzymał długie podanie na wolne pole i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył czwartą bramkę. Gości stać było jeszcze na zdobycie drugiej bramki za sprawą trafienia Roberta Pawlaka, ale końcówka spotkania to kolejny popis strzelecki miejscowych. Hattricka skompletował Filip Sobczak, swój kapitalny weekend czwartym golem okrasił Krystian Sudoł a wynik meczu ustalił najbardziej doświadczony w zespole Michał Makowski.

Pomorzanin wygrał zasłużenie będąc bezapelacyjnie zespołem lepszym chociaż o pierwszych dwóch kwadransach raczej trzeba zapomnieć i wyciągnąć wnioski, bo gra zespołu była słaba, ale gdy toruńska maszyna weszła na wysokie obroty padały kolejne bramki. 13 goli zdobytych w dwóch weekendowych meczach robią wrażenie i torunianie w dobrych nastrojach spędzą Święta Wielkanocne.

Teraz przed zespołami dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Nie będą odpoczywali kadrowicze, bowiem kadra do lat 21 wybiera się na turniej do Wiednia, zaś seniorzy po świętach Wielkanocnych zagrają w Holandii. W ostatni weekend kwietnia kolejna podwójna kolejka. W sobotę Pomorzanin zagra w Siemianowicach, natomiast w niedzielę podejmie AZS AWF Poznań.

Pomorzanin Toruń - AZS Politechnika Poznańska 7:2(3:0)

1:0 Krystian Sudoł (31A), 2:0 Filip Sobczak (32A), 3:0 Filip Sobczak (35A), 3:1 Mateusz Stotko (40R), 4:1 Krystian Makowski (43A), 4:2 Robert Pawlak (46A), 5:2 Filip Sobczak (48A), 6:2 Krystian Sudoł (54A), 7:2 Michał Makowski (70A)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Michał Raciniewski, Michał Makowski, Damian Mondrzejewski, Wojciech Rutkowski, Krystian Sudoł, Bartosz Żywiczka, Sebastian Sellner, Maciej Janiszewski, Krystian Makowski, Michał Kunklewski oraz Miłosz Szreder, Wołodymir Stretowicz, Filip Sobczak, Patryk Karamuz, Mariusz Kowalski, Artur Kościelski

AZS PP: Jan Hołosynik - Mateusz Stotko, Bartosz Siejkowski, Mateusz Tomczak, Marcin Michniak, Rafał Młody, Maciej Trojanek, Robert Pawlak, Maciej Przybylski, Sławomir Choczaj, Mateusz Biskup oraz Patryk Jordanowski, Nikodem Jaśkowiak, Adam Biskup

Sędziowali: Paweł Linkowski i Michał Jarmołowicz

data publikacji: 14 kwietnia 2019