Trzy punkty w Gnieźnie

Trwa dobra passa laskarzy Pomorzanina Toruń w rundzie wiosennej. W trzecim spotkaniu podopieczni Piotra Żółtowskiego odnieśli trzecie zwycięstwo. W Gnieźnie wygrali ze Startem 6:2. Już w niedzielę kolejna okazja do zdobycia punktów. Na własnym boisku podejmować będziemy AZS Politechnika Poznańska.

Start Gniezno plasujący się w środku ligowej tabeli, ale bardziej patrzący za siebie niż na lokaty dające grę o medale, na własnym boisku wygrał tylko jedno z pięciu spotkań i kłopoty gnieźnian z grą przy ulicy Sportowej potwierdziły się w pojedynku z Pomorzaninem. Trenerzy Piotr Żółtowski i Andrzej Makowski nie mogli skorzystać z usług Arkadiusza Rutkowskiego, który w meczu z MKS Środa Wielkopolska doznał urazu lewej kostki i obecnie przechodzi zabiegi rehabilitacyjne korzystając z usług Jopa Clinic. Niestety zabrakło także Michała Dawida, który na ostatnim treningu nabawił się kontuzji stawu skokowego. Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla torunian. Już pierwsza ofensywna akcja przeprowadzona w 4 minucie zakończyła się bramką. Do odbitej przez Marcina Trzaskawkę piłki dopadł Krystian Sudoł i z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania. Start dwie minuty później mógł zdobyć bramkę wyrównującą, ale po strzale po krótkim rogu piłka minimalnie minęła światło bramki. Po dziesięciu minutach Pomorzanin powinien prowadzić 2:0, ale strzał z backhandu Krystiana Makowskiego odbił bramkarz gospodarzy. Po kwadransie gry Start doprowadził do remisu. Sędziowie dopatrzyli się nieprzepisowego zagrania w półkolu strzałowym i podyktowali rzut karny. Pewnie z siedmiu metrów trafił Mariusz Gromadzki. Tuż przed końcem pierwszej kwarty torunianie mogli wyjść ponownie na prowadzenie, ale kapitan miejscowych Arkadiusz Brożek wybił piłkę z linii bramkowej. Druga kwarta obfitowała w sytuacje strzeleckie - zwłaszcza po krótkich rogach, których torunianie mieli aż pięć - ale to nie z krókiego rogu a rzutu karnego udało się pokonać po raz drugi Trzaskawkę. W 30 minucie minucie uczynił to Krystian Makowski.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 41 minucie w zamieszaniu podbramkowym świeżo upieczony tata Aleksy Zieliński doprowadził do remisu. Po stracie bramki z torunian nieco zeszło powietrze co próbowali wykorzystać miejscowi. W 43 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Pawła Murszewskiego. Niemoc Pomorzanina nie trwała zbyt długo i w 48 minucie po zagraniu z lewej strony Krystiana Sudoła Maciej Janiszewski z bliska posłał piłkę do siatki. Czwarta kwarta to kolejny raz najlepsza część w wykonaniu torunian. Sytuację na boisku uspkoiło trafienie Wojciecha Rutkowskiego, rywalom ostatnią nadzieję odebrało trafienie z karnego Krystiana Makowskiego a wynik spotkania ustalił Sudoł.

Pomorzanin odniósł trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej po raz kolejny udowadniając swoją wyższość w czwartej kwarcie. Dobre przygotowanie fizyczne napawa optymizmem przed decydującą częścią sezonu, która będzie dla torunian najtrudniejsza. Nieco w Gnieźnie zawiodła skuteczność egzekwowania krótkich rogów, ale mimo tych problemów sześć bramek zdobytych na boisku rywala może robić wrażenie. W niedzielę Pomorzanin zaprezentuje się przed własną publicznością. O godzinie 12:00 torunianie rozpoczną starcie z AZS Politechnika Poznańska. Z pewnością nie zabraknie dużo sportowych wrażeń, a za część garmażeryjną odpowiedzialna będzie firma Euro-Drób, która zapewni darmowe kiełbaski z grilla.

UKH Start 1954 Gniezno - Pomorzanin Toruń 2:6(1:2)

0:1 Krystian Sudoł (4A), 1:1 Mariusz Gromadzki (15K), 1:2 Krystian Makowski (30K), 2:2 Aleksy Szymański (41A), 2:3 Maciej Janiszewski (48A), 2:4 Wojciech Rutkowski (56A), 2:5 Krystian Makowski (61K), 2:6 Krystian Sudoł (70A)

Start: Marcin Trzaskawka - Damian Szymański, Arkadiusz Brożek, Mariusz Gromadzki, Błażej Zieliński, Mateusz Tomczak, Gracjan Jarzyński, Aleksy Szymański, Łukasz Kurowski, Paweł Tubacki, Maksymilian Pawlak oraz Maciej Wejerowski, Hubert Czaiński, Robert Grotowski, Marcin Grotowski

Pomorzanin: Paweł Murszewski - Michał Raciniewski, Michał Makowski, Damian Mondrzejewski, Wojciech Rutkowski, Krystian Sudoł,Bartosz Żywiczka, Sebastian Sellner, Maciej Janiszewski, Krystian Makowski, Michał Kunklewski oraz Miłosz Szreder, Wołodymyr Stretowicz, Filip Sobczak,Patryk Karamuz. Adrian Makowski, Artur Kościelski

Sędziowali: Maciej Mazur i Michał Jarmołowicz

data publikacji: 13 kwietnia 2019