Zadanie wykonane

Stracie wicelidera z ostatnią drużyną w tabeli miało jednego faworyta. I ten faworyt nie zawiódł. Pomorzanin pokonał bardzo przekonująco MKS Środa Wielkopolska 10:1 i umocnił się na drugiej pozycji w ekstraklasie. Średzianie dzielnie bronili się do przerwy, ale po zmianie stron nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Goście od początku spotkania nastawili się na głęboką defensywę. Taki obrót spraw wcale nie zaskoczył torunian, ale w najważniejszych momentach akcji brakowało precyzji. Ponadto dobrze w bramce prezentował się Marcin Boroniec. Dlatego przez bardzo długi czas na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. Dopiero w 23 minucie trzeci z egzekwowanych w krótkim odstępie czasu krótkich rogów przyniósł miejscowym powodzenie. W lewy dolny róg bramkarza piłkę posłał Krystian Makowski. Żadna z kolejnych ofensywnych akcji Pomorka w tej połowie nie przyniosła powodzenia i na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 1:0.

Po zmianie stron torunianie jeszcze mocniej nacisnęli i do akcji ofensywnych zaczęli angażować coraz większą liczbę zawodników. I efekty pojawiły się bardzo szybko. W 37 minucie, po dwójkowej akcji z Krystianem Makowskim, na 2:0 podwyższył Bartosz Żywiczka. Chwilę później, grający pressingiem torunianie, znów koncertowo odnaleźli się w półkolu rywali i po – obronionym przez Borońca -  groźnym strzale Krystiana Makowskiego piłkę zebrał Michał Kunklewski, odegrał do Macieja Janiszewskiego, a ten trafił na 3:0. Pomorzanin napierał, defensywa MKS coraz bardziej kruszyła się i coraz więcej pracy miał Boroniec. W 47 minucie golkiper gości nie miał nic do powiedzenia, gdy rzut karny perfekcyjnie wykorzystał Krystian Makowski – wcześniej faulowany w półkolu przeciwników był Wołodymir Stretowicz. W 50 minucie honorowego, jak się później okazało, gola strzelili średzianie. Dość przypadkowo sprokurowany przez Pomorka krótki róg dla gości na gola zamienił Michał Dydymski.

Stracona bramka w końcówce trzeciej kwarty najwyraźniej podziałała jeszcze bardziej mobilizująco na zawodników gospodarzy. Jeszcze w tej samej odsłonie torunianie podwyższyli na 5:1, a w ostatniej naparli na rywali z całą swoją mocą i strzelili aż pięć goli. Po raz pierwszy w barwach Pomorzanina do sitaki rywali trafił Krystian Sudoł – był to gol na 9:1, po świetnie wykonanym w sposób klasyczny krótkim rogu.

W kolejny weekend torunianie rozegrają dwa mecze. W sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 18:00 Pomorek zagra w Gnieźnie ze Startem 1954. A w niedzielę, 14 kwietnia, o godzinie 12:00 u siebie z AZS Politechniką Poznańską.

Pomorzanin Toruń – MKS Środa Wielkopolska 10:1 (1:0)

1:0 Krystian Makowski (23R), 2:0 Bartosz Żywiczka (37A), 3:0 Maciej Janiszewski (38A), 4:0 Krystian Makowski (48K), 4:1 Michał Dydymski (50R), 5:1 Michał Makowski (53A), 6:1 Michał Kunklewski (54A), 7:1 Sebastian Sellner (57A), 8:1 Filip Sobczak (61A), 9:1 Krystian Sudoł (63R), 10:1 Michał Kunklewski (67A)

Pomorzanin: Michał Śliwiński – Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Michał Makowski, Mariusz Kowalski, Wojciech Rutkowski, Bartosz Żywiczka, Sebastian Sellner, Maciej Janiszewski, Krystian Makowski, Michał Kunklewski oraz Krystian Sudoł, Wołodymir Stretowicz, Filip Sobczak, Michał Dawid, Patryk Karamuz, Miłosz Szreder

MKS: Marcin Boroniec – Bartosz Kubiak, Mateusz Kubiak, Michał Dydymski, Marcin Wichłacz, Tomasz Nowaczyk, Piotr Waraczewski, Szymon Jung, Dawid Kujawa, Mateusz Kubiak II, Dominik Małecki, oraz Aleksander Kijak, Kacper Juskowiak, Adam Łuczak, Jakub Wydzrzyński

Sędziowali: Michał Jarmołowicz i Maciej Mazur

data publikacji: 7 kwietnia 2019

Sobota, 27 kwietnia 2019, godz. 15:00, boisko przy ulicy Olimpijskiej w Siemianowicach Śląskich
7:2 (3:0) - 14 kwietnia 2019