Pomorzanin w finale!!!

Pomorzanin Toruń awansował do finału Halowych Mistrzostw Polski. Po zwycięstwach w sobotę nad LKS Rogowo i Startem Gniezno w niedzielę podopieczni Piotra Żółtowskiego powalczą o złoty medal. Rywalem w walce
o tytuł mistrza Polski będzie Grunwald Poznań. Turniej rozgrywany jest w Stęszewie.

W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego rywalem był LKS Rogowo. Podopieczni Bogusława Kozłowskiego są dobrze znani toruńskiemu zespołowi bowiem w grupie eliminacyjnej oby dwie drużyny spotkały się w spotkaniu w Unisławiu. Pomorzanin wygrał wysoko, ale spotkanie w Stęszewie dla faworyta już tak łatwe nie było. Już w 2 minucie LKS mógł objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Artura Nojgebauera zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Michała Śliwińskiego. W odpowiedzi torunianie pierwszą okazję zmarnowali w 5 minucie, kiedy strzał Michała Makowskiego okazał się zbyt lekki. Chwilę później torunianie wykonywali pierwszy krótki róg, ale próba Krystiana Makowskiego okazała się minimalnie niecelna. Zespół z Pałuk nastawiony na grę z kontry w 8 minucie mógł wyjść na prowadzenie, ale strzał Michała Lange trafił w boczną siatkę. Torunianie posiadali inicjatywę, próbowali kreować sytuację strzeleckę, ale groźniej było pod toruńską bramką po szybkich wyprowadzeniach piłki przez rogowian. Po kwadransie LKS mógł objąć prowadzenie, ale w sytaucji sam na sam doskonale interweniował Śliwiński. W 17 minucie Pomorzanin w końcu objął prowadzenie. Drugi w meczu krótki róg na bramkę zamienił strzałem w okienko Krystian Makowski. Radość z prowadzenia trwała bardzo krótko bowiem tuż po wznowieniu gry i szybkiej akcji gola wyrównującego zdobył Eryk Bembenek. Pomorzanin podrażniony stratą bramki ruszył do ataku i jeszcze przed przerwą wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Do siatki rywali trafili Wojciech Rutkowski i Krystian Sudoł.

Torunianie prowadzącymi dwoma golami ze spokojem wyszli na drugą połowę, długo rozgrywając piłkę między obrońcami szukając odpowiedniego momentu by uruchomić napastników. LKS nie pozwalał na stawarzanie zagrożenia pod własną bramką a korzystając z niedokładności torunian przejmował piłkę i groźnie kontrował. W 24 minucie LKS wywalczył pierwszy w spotkaniu króki róg i od razu zakończyło się to powodzeniem. Michał Śliwiński został pokonany strzałem tuż po słupku. Na boisku zrobiło się nieco bardziej nerwowo, podopieczni Bogusława Kozłowskiego szukali bramki wyrównującej, ale brakowało klarownych sytuacji pod bramką Śliwińskiego. 180 sekund przed końcem rywale podjęli ryzyko z grą bez bramkarza, ale wyrównać się nie udało i Pomorzanin odniósł skromne, ale zasłużone zwycięstwo.

W spotkaniu zamykającym sobotnią rywalizację rywalem Pomorzanina był Start Gniezno. Zespół z pierwszej stolicy Polski w grupie eliminacyjnej uległ tylko Grunwaldowi Poznań. W spotkaniu z Pomorzaninem zespół Wojciecha Jankowskiego był jednak bez szans. Torunianie zagrali dużo lepiej niż z Rogowem. Byli agresywni, szybko doskakiwali do rywali i systematycznie powiększali przewagę. Wynik meczu otworzył Michał Kunklewski, który wykorzystał błąd Mariusza Gromadzkiego. Szybko na 2:0 podwyższył efektownym strzałem Michał Dawid. Do przerwy torunianie jeszcze trzykrotnie pokonywali Marcina Trzaskawkę i po 20 minutach było 5:0. W drugiej połowie Pomorzanin potwierdził swoją dominację. Cztery gole zdobył Krystian Makowski a Pomorzanin wygrał 12:1 pieczętując awans do finału.

W niedzielę o godzinie 15 rywalem Pomorzanina będzie Grunwald. Spotkają się dwie niepokonane drużyny i będzie to zwieńczenie sezonu halowego .

Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo 3:2(3:1)

Bramki: K. Makowski (18R) , W. Rutkowski (19A), K. Sudoł (20A)- E. Bembenek (18A), T. Bembenek (24R)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Arkadiusz Rutkowski, Michał Kunklewski, Bartosz Żywiczka, Michał Makowski, Krystian Makowski oraz Michał Raciniewski, Sebastian Sellner, Michał Dawid, Krystian Sudoł, Wojciech Rutkowski.

LKS Rogowo: Bartosz Nowicki - Mirosław Kluczyński, Artur Nojgebauer, Tomasz Bembenek, Szymon Hyla, Piotr Kozłowski oraz Karol Przywara, Maksymilian Koperski, Wojciech Kasprzyk, Michał Lange, Szymon Pilaczyński.

Sędziowali: Tomasz Choczaj, Łukasz Wybieralski.

Pomorzanin Toruń - Start Gniezno 12:1(5:0)

Bramki: K.Makowski 4(22A,32R,34A,36A), Dawid 2(7A, 30A), Kunklewski (5A), A.Rutkowski (13A), Żywiczka (15A), Sudoł (18A), M.Makowski (24A), W.Rutkowski (28A) - H.Grotowski (23A)

Start: Marcin Trzaskawka - Mariusz Gromadzki, Arkadiusz Brożek, Mateusz Tomczak, Marcin Grotowski, Robert Grotowskioraz Gracjan Jarzyński, Hubert Grotowski, Szymok Kosicki, Łukasz Kurowski.

Sędziowali: Tomasz Choczaj i Andrzej Budasz.

data publikacji 23 lutego 2019

Sobota, 27 kwietnia 2019, godz. 15:00, boisko przy ulicy Olimpijskiej w Siemianowicach Śląskich
7:2 (3:0) - 14 kwietnia 2019