Pomorzanin bez porażki w fazie grupowej

Pomorzanin Toruń z kompletem zwycięstw zakończył fazę grupową Halowych Mistrzostw Polski. W ostatnim spotkaniu podopieczni trenera Piotra Żółtowskiego pokonali w Gnieźnie miejscową Stellę 17:6. Cztery bramki dla
torunian zdobył Michał Makowski.

Przed spotkaniem Pomorzanin był pewny awansu do Turnieju Finałowego z pierwszego miejsca w swej grupie, a celem było zakończnie tej części sezonu bez straty punktu. W zupełnie innych nastrojach do ostatniego meczu przystępowali gospodarze. Po rozegraniu spotkań w grupie B i zwycięstwach LKS Rogowo i AZS AWF Poznań Stella potrzebowała przynajmniej punktu by awansować do Turnieju Finałowego. Porażka sprawiała, że gnieźnianie wypadali z gry o medale.

Torunianie od początku przejęli inicjatywę, ale szczelna - przynajmnmiej na początku - defensywa Stelli nie pozwalała na kreowanie sytuacji strzeleckich. W 5 minucie prawą stroną skuteczną akcję przeprowadził Krystian Makowski i nasjkuteczniejszy zawodnik sezonu halowego otworzył wynik spotkania. Gospodarze pierwszą groźną akcję pod bramką Michała Śliwińskiego stworzyli w 11 minucie, ale strzał Maksymiliana Mellera pewnie obronił toruński golkiper. Po niespełna kwadransie gry goście powiększyli przewagę. Po czwartym w meczu krótkim rogu Bartosz Żywiczka podwyższył na 2:0. Gospodarze szybko zdołali zbliżyć się na jedną bramkę po trafieniu Rafała Stupczyńskiego. To było ostatni moment w spotkaniu, w którym Stella była z Pomorzaninem w kontakcie. Kolejne dwa krótkie rogi na bramkę zamienił Krystian Sudoł i w 20 minucie było 4:1. Przed przerwą do siatki Łukasza Wierzbickiego trafili jeszcze Wojciech Rutkowski oraz Michał Dawid i Pomorzanin po pierwszej połowie był na komfortowym prowadzeniu.

W pierwszej akcji drugiej połowy Meller pokonał Pawła Murszewskiego, który w przerwie zmienił w bramce Śliwińskiego. Pomorzanin szybko jednak odpowiedział kolejnymi golami. Dwa trafienia w krótkim odstępie czasu Michała Makowskiego i goście prowadzili 8:2. Później wkradła się chwila dekoncentracji w grze obronnej i torunianie w ciągu pięciu minut stracili aż trzy bramki. Do gry torunian w ofensywie nie było jednak zastrzeżeń. Kolejne swoje trafienia zanotował Michał Makowski, w ostatnich minutach na listę strzelców wpisywali się Krystian Makowski i Sebastian Sellner, a Pomorzanin odniósł szóste efektowne zwycięstwo kończąc mecz w Gnieźnie triumfem 17:6.

Pomorzanin rundę zasadniczą zakończył z kompletem punktów aplikując każdemu z rywali dwucyfrową liczbę goli i legitymując się 120 bramkami na koncie. 39 trafień to dorobek najskuteczniejszego w całym sezonie Krystiana Makowskiego. W Turnieju Finałowym, który w najbliższy weekend (23-24 lutego) odbędzie się w Stęszewie, torunianie w fazie półfinałowej zagrają ze Startem 1954 Gniezno i LKS Rogowo.

Stella Gniezno - Pomorzanin Toruń 6:17 (1:6)

Bramki Stella: Maksymilian Meller 2 (31A, 44A), Marcin Lewartowski 2 (39A, 60R), Rafał Stupczyński (16A), Jakub Grzechowiak (43A)

Bramki Pomorzanin: Michał Makowski 4 (34A, 35A, 43A, 45A), Krystian Makowski 3 (5A, 55R, 56A), Krystian Sudoł 3 (19R, 20R, 51A), Sebastian Sellner 2 (57A, 59A), Wojciech Rutkowski 2 (29A, 37A), Bartosz Żywiczka (14R), Michał Dawid (28A), Michał Raciniewski (49A)

Stella: Łukasz Wierzbicki - Mateusz Kaniasty, Dawid Naszko, Marcel Jędro, Marcin Lewartowski, Oskar Łuszczyński oraz Maksymilian Meller, Rafał Stupczyński, Sebastian Kołodziejski, Jakub Grzechowiak, Mateusz Andrejczak

Pomorzanin: Michał Śliwiński (od 31' Paweł Murszewski) - Arkadiusz Rutkowski, Michał Kunklewski, Bartosz Żywiczka, Michał Makowski, Krystian Makowski oraz Michał Raciniewski, Michał Dawid, Krystian Sudoł, Sebastian Sellner, Wojciech Rutkowski

Sędziowali: Rafał Fredyk i Michał Jarmołowicz

data publikacji: 16 lutego 2019

Sobota, 27 kwietnia 2019, godz. 15:00, boisko przy ulicy Olimpijskiej w Siemianowicach Śląskich
7:2 (3:0) - 14 kwietnia 2019