Ćwiartka z setką w tle

Pomorzanin odniósł piąte zwycięstwo w Halowych Mistrzostwach Polski. Grający w Unisławiu jako gospodarze podopieczni trenera Piotra Żółtowskiego pokonali MKS Środa Wielkopolska 25:0. Oznacza to, że torunianie mają już ponad sto bramek w sezonie. Siedem goli do swojego pokaźnego już dorobku dorzucił Krystian Makowski.

Pomorzanin po raz drugi zagrał w roli gospodarza w hali sportowo-widowiskowej w Unisławiu i po raz drugi odniósł efektowne zwycięstwo. Torunianie byli zdecydowanym faworytem potyczki z MKS Środa Wielkopolska i ze swojej roli wywiązali się perfekcyjnie. Goście prowadzeni przez trenera Dariusza Marcinkowskiego przez pięć początkowych minut potrafili jednak utrzymać wynik bezbramkowy. Mało tego, w tym czasie MKS mógł wyjść na prowadzenie, ale doświadczony zawodnik gości Michał Dydymski kończąc kontrę trzech na jednego trafił w dobrze ustawionego Michała Śliwińskiego. Jak się później okazało była to najlepsza okazja gości na pokonanie bramkarza Pomorzanina. Od piątej minuty i pierwszego w meczu trafienia Krystiana Makowskiego toruńscy kibice zaczęli liczyć kolejne bramki. Bardzo szybko po golu kapitana zespołu do siatki Marcina Szczęsnego trafili Arkadiusz Rutkowski i Michał Dawid. Ten drugi w ostatnich spotkaniach zasygnalizował zwyżkę snajperskiej formy. Potwierdził ją także w sobotni wieczór trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. W pierwszej połowie torunianie dyktowali ostre tempo co - w miarę upływu gry - skutkowało kolejnymi golami. Z najważniejszych trafień pierwszej połowy należy odnotować sytuację Michała Kunklewskiego z 26 minuty, dla którego był to pierwszy gol w obecnym sezonie halowym. Efektowna była także bramka zdobyta minutę wcześniej, kiedy to - po kapitalnej asyście - do pustej siatki trafił Michał Makowski. Do przerwy skończyło się na dziewięciu golach, ale to był dopiero początek ostrego strzelania.

Po zmianie strona torunianie od razu ruszyli do ataku i po trzech minutach było już 13:0. Dwa gole w kilka sekund zdobył Arkadiusz Rutkowski, kolejne trafienie dorzucił Krystian Makowski. Pomorzanin, mający przed meczem 78 goli w lidze, chciał jeszcze mocnej wyśrubować ten doskonały bilans. Wraz z kolejnymi bramkami jasne stało się, że w sobotni wieczór torunianie mogą złamać granicę 100 trafień. Autorem gola numer sto został Michał Dawid. Stało się to w 50 minucie spotkania. Trener Żółtowski w ostatnich 10 minutach zastosował grę z lotnym bramkarzem i ten wariant przyniósł kolejne bramki, a co najważniejsze torunianie zagrali też "na zero z tyłu", co było bardzo istotne w starciu z dużo niżej notowanym rywalem. Ostatecznie skończyło się na 25 bramkach, choć przy odrobinie szczęścia i zachowaniu zimnej krwi wynik mógł być jeszcze okazalszy i oscylować wokół tego z początku sezonu i meczu z Polonią Skierniewice (wygranego aż 34:0).

Nie o rekordy jednak chodziło w meczu z zespołem ze Środy Wielkopolskiej, a o realizację założeń taktycznych, solidną grę w defensywie z zerowym kontem bramkowym. To się w pełni udało, a przy okazji zespół przećwiczył kolejne elementy taktyczne, które będa bardzo przydatne podczas Turnieju Finałowego. Wiadomo, że Pomorzanin zapewnił już sobie awans z pierwszego miejsca w grupie. Weekend z sześcioma najlepszymi drużynami w kraju zbliża się dużymi krokami, ale jeszcze wcześniej Pomorzanin zagra ostatnie spotkanie fazy grupowej w Gnieźnie ze Stellą. Mecz w pierwszej stolicy Polski odbędzie się 16 lutego.

Pomorzanin Toruń - MKS Środa Wielkopolska 25:0 (9:0)

Bramki: Krystian Makowski 7 (5R, 15A, 23A, 25A, 32A, 42R, 52R), Michał Makowski 4 (25A, 31A, 45A, 56A), Arkadiusz Rutkowski 4 (6A, 33A, 33A, 42A), Michał Dawid 3 (6A, 49A, 50A), Krystian Sudoł 2 (9A, 57A), Michał Kunklewski 2 (26A, 36A), Michał Raciniewski (37A), Sebastian Sellner (40A), Bartosz Żywiczka (47R)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Arkadiusz Rutkowski, Michał Kunklewski, Bartosz Żywiczka, Michał Makowski, Krystian Makowski oraz Michał Raciniewski, Michał Dawid, Sebastian Sellner, Krystian Sudoł, Wojciech Rutkowski

Sędziowali: Michał Jarmołowicz i Jarosław Pluciński

data publikacji: 2 lutego 2019