Efektowne zwycięstwo w Poznaniu

Pomorzanin Toruń odniósł trzecie zwycięstwo w Halowych Mistrzostwach Polski. W Poznaniu podopieczni trenera Piotra Żółtowskiego pokonali AZS Politechnikę 19:7. Torunianie są liderem tabeli grupy B. Po cztery bramki zdobyli Krystian Makowski i Michał Dawid.

Pomorzanin Toruń wrócił do rozgrywek ligowych po ponad miesięcznej przerwie. Z racji braku ligowego rytmu toruńscy trenerzy mieli nieco obaw przed spotkaniem w Poznaniu, ale zawodnicy szybko wątpliwości rozwiali. Wprawdzie dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale gdy torunianie zaczęli strzelać, to worek z bramkami otworzył się na dobre. W piątej minucie wynik meczu otworzył najskuteczniejszy gracz sezonu halowego Krystian Makowski. Chwilę później na 2:0 podwyższył Arkadiusz Rutkowski. Gospodarze kontakt złapali bardzo szybko, bo tuż po wznowieniu gry do bramki Michała Śliwińskiego trafił Marcin Michniak. To była ostatnia sytuacja w spotkaniu kiedy gospodarze byli w bliskim kontakcie z torunianami. Pomorzanin przejął inicjatywę i kontrolował przebieg spotkania. Kolejne stwarzane sytuację zamieniały się na zdobywane bramki. W 22 minucie, po trafieniu Krystiana Sudoła, Pomorzanin prowadził 7:3. Przed przerwą torunianie zdobyli dwie kolejne bramki autorstwa Michała Dawida i - po krótkim rogu - Bartosza Żywiczki.

W pierwszych minutach po przerwie gospodarze próbowali grać pressingiem, ale sił i zapału nie wystarczyło na zbyt wiele czasu. W 34 minucie Maciej Trojanek zdobył bramkę na 4:9, ale w kolejnych minutach torunianie szybko złapali swój rytm gry i systematycznie powiększali przewagę. Warto zaznaczyć dobrą grę w całym spotkaniu Michała Dawida, który strzelił cztery gole, ale także popisał się interwencją meczu, gdy wybił z powietrza piłkę zmierzającą do toruńskiej bramki. Podobnie jak Dawid czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Krystian Makowski, który ma w trzech spotkaniach aż 25 goli na koncie. Po trzy trafienia zaliczyli Krystian Sudoł oraz Arkadiusz Rutkowski. W ofensywie na słowa uznania zasłużyła cała drużyna. 19 goli zdobytych na wyjeździe z kandydatem do awansu do turnieju finałowego robi wrażenie. Nieco gorzej wyglądała gra w defensywie strata siedmiu goli Pomorzaninowi chluby nie przynosi, ale zwycięzców się nie sądzi.

Pomorzanin odniósł trzecie zwycięstwo i z kompletem punktów jest liderem tabeli grupy B. Już za tydzień jako gospodarze torunianie zagrają w Unisławiu, gdzie podejmą LKS Rogowo. Będzie to spotkanie na szczycie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.15.

AZS Politechnika Poznańska - Pomorzanin Toruń 7:19 (3:9)

Bramki dla Pomorzanina: Michał Dawid 4 (20A, 23A, 37A, 39A), Krystian Makowski 4 (5A, 13A, 45A, 56A), Krystian Sudoł 3 (22A, 51A, 60A), Arkadiusz Rutkowski 3 (6A, 54A, 55A), Bartosz Żywiczka 2 (9A, 28R), Michał Makowski (45A), Sebastian Sellner (42A), Michał Raciniewski (20A)

Pomorzanin: Michał Śliwiński (od 31' Paweł Murszewski) - Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Michał Makowski, Bartosz Żywiczka, Krystian Makowski oraz Krystian Sudoł, Sebastian Sellner, Michał Dawid, Wojciech Rutkowski

Sędziowali: Paweł Linkowski i Tomasz Choczaj

data publikacji: 19 stycznia 2019