W hali niepokonani

Dwa zwycięstwa odnieśli zawodnicy Pomorzanina Toruń w trzecim turnieju HMP. Podopieczni Piotra Żółtowskiego okazali się lepsi od Warty Poznań wygrywając 6:5 oraz rozgromili MKS Środa Wielkopolska 18:0. Pomorzanin z kompletem zwycięstw jest liderem grupy A.

Trener Piotr Żółtowski przed turniejem w Gąsawie dokonał jednej zmiany. W miejsce Wojciecha Rutkowskiego pojawił się, po raz pierwszy w tym sezonie, Maciej Janiszewski. Niestety przed pierwszym spotkaniem urazu nabawił się Michał Makowski. To nie był koniec złych wiadomości dla toruńskich trenerów. Na początku spotkania z Wartą Michał Kunklewski zszedł z placu gry z kontuzją i podobnie jak dla Michała Makowskiego oznaczało to koniec gry. Spotkanie z podopiecznymi trenera Mateusza Grochala, podobnie jak podczas turnieju w Środzie Wielkopolskiej, było bardzo trudne. Już w pierwszej minucie Warta wykonywała krótki róg. Michał Śliwiński nie dał się jednak pokonać. W 5 minucie Pomorzanin objął prowadzenie. Sprytnym strzałem Mateusza Wittke pokonał Rafał Kamiński. Chwilę później Tomasz Wachowiak precyzyjnym strzałem przy prawym słupku doprowadził do wyrównania. W 7 minucie na solową akcję zdecydował się Krystian Makowski, toruński kapitan minął trzech rywali i wyłożył piłkę do niepilnowanego Michała Raciniewskiego, który dał torunianom prowadzenie. Pomorzanin miał optyczną przewagę, ale po kwadransie gry i trzecim krótkim rogu Michał Wachowiak pokonał Śliwińskiego. 60 sekund później padła ostatnia bramka pierwszej połowy autorstwa Rafała Szrejtera.

Popularny w Toruniu "Józek" tuż po wznowieniu gry po przerwie podwyższył na 4:2 i wydawało się że Pomorzanin ma spotkanie pod kontrolą. Niestety najpierw strata przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, a chwilę później krótki róg i w 24 minucie był remis 4:4. Podopieczni Piotra Żółtowskiego podrażnieni stratą bramek ruszyli do ataku, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na Mateusza Wittke. Dwukrotnie na przeszkodzie po strzałach Arkadiusza Rutkowskiego i Macieja Janiszewskiego stawał słupek. Na cztery minuty przed końcem niezawodny Rafał Szrejter skompletował hattricka dając torunianom ponowne prowadzenie. Trener Grochal natychmiast wycofał bramkarza, ale to było sprzymierzeńcem Pomorzanina. Po stracie piłki przez Wartę Michał Raciniewski posłał piłkę do pustej bramki. "Warciarze" walczyli do końca, ale stać ich było tylko na zdobycie bramki na 6:5.

Drugie spotkanie było dla Pomorzanina dużo łatwiejsze. MKS Środa Wielkopolska to zespół zamykający tabelę bez dorobku punktowego. Miejsce między słupkami toruńskiej bramki zajął Paweł Murszewski i miał dużo mniej pracy niż w pierwszym spotkaniu Michał Śliwiński. Pomorzanin od początku grał zespołowo, zawodnicy szybko wymieniali między sobą piłkę i efekty w postaci kolejnych bramek były kwestią czasu. Do przerwy torunianie jedenastokrotnie pokonali bramkarza MKS Środa Wielkopolska. Po przerwie było już nieco więcej "zabawy" i może zbyt nonszalanckiej gry, ale mimo to siedem kolejnych bramek dało końcowe zwycięstwo 18:0.

Pomorzanin jest liderem grupy A z kompletem punktów. Po ciężkim boju z Wartą zwycięstwo z MKS Środa Wielkopolska było efektowne co znacznie poprawiło bilans bramkowy. Ostatni turniej odbędzie już w 2018 roku. Gospodarzem będzie Pomorzanin. Turniej rozegrany zostanie 7 stycznia w Arenie Toruń.

Pomorzanin Toruń - Warta Poznań 6:5(3:2)

1:0 Rafał Kamiński (5'), 1:1 Tomasz Wachowiak (6'), 2:1 Michał Raciniewski (7), 2:2 Michał Wachowiak (15' krótki róg), 3:2 Rafał Szrejter (16'), 4:2 Rafał Szrejter (21'), 4:3 Tomasz Wachowiak (22'), 4:4 Michał Wachowiak (24' krótki róg), 5:4 Rafał Szrejter (37'), 6:4 Michał Raciniewski (38'), 6:5 Michał Wachowiak (39' krótki róg)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Arkadiusz Rutkowski, Michał Kunklewski, Rafał Kamiński, Rafał Szrejter, Krystian Makowski oraz Damian Mondrzejewski, Patryk Karamuz, Maciej Janiszewski, Michał Raciniewski.

Warta: Mateusz Wittke - Tomasz Wachowiak, Michał Wachowiak, Bartosz Zaworski, Maciej Paech, Wojciech Wachowiak oraz Dmytrii Mazur, Jakub Lebioda, Daniel Skotarczak.

Pomorzanin Toruń - MKS Środa Wielkopolska 18:0 (11:0)

1:0 Krystian Makowski (2'), 2:0 Rafał Szrejter (5'), 3:0 Michał Raciniewski (8'), 4:0 Maciej Janiszewski (8'), 5:0 Krystian Makowski (10'), 6:0 Rafał Kamiński (12'), 7:0 Rafał Szrejter (14'), 8:0 Rafał Kamiński (16' krótki róg), 9:0 Krystian Makowski (17'), 10:0 Rafał Kamiński (17'), 11:0 Michał Raciniewski (18'), 12:0 Rafał Szrejter (23'), 13:0 Damian Mondrzejewski (27' krótki róg), 14:0 Krystian Makowski (33' rzut karny), 15:0 Krystian Makowski (34'), 16:0 Krystian Makowski (35'), 17:0 Maciej Janiszewski (36'), 18:0 Rafał Kamiński (39')

Pomorzanin: Paweł Murszewski - Arkadiusz Rutkowski, Damian Mondrzejewski, Rafał Kamiński, Rafał Szrejter, Krystian Makowski oraz Patryk Karamuz, Maciej Janiszewski, Michał Raciniewski.

MKS: Marcin Boroniec - Bartosz Majek, Jakub Krzysztofiuk, Mateusz Kubiak, Wichłacz Marcin, Jung Szymon oraz Adam Łuczak, Dawid Kujawa, Adam Lepczyński.

data publikacji: 10 grudnia 2017