Dwa zwycięstwa na turnieju w Środzie Wielkopolskiej

Od dwóch zwycięstw Pomorzanin Toruń rozpoczął rozgrywki halowe. Obrońca mistrzowskiego tytułu pokonał na turnieju w Środzie Wielopolskiej Wartę Poznań 5:2 oraz gospodarza turnieju MKS 9:3. Po pierwszym turnieju torunianie są liderem grupy A.

Pomorzanin Toruń to obrońca mistrzowskiego tytułu z sezonu 2016/17. W pierwszym turnieju podopieczni Piotra Żółtowskiego potwierdzili wysokie aspiracje odnosząć dwa zwycięstwa. Bardziej wymagającym rywalem okazała się Warta Poznań z którą zagraliśmy pierwszy mecz turnieju. Lepiej spotkanie rozpoczęli podopieczni Mateusza Grochala. Już w 3 minucie Michała Śliwińskiego pokonał Maciej Walkowiak. Po stracie bramki torunianie przjelęli inicjatywę, ale długo nie mogli znależć sposobu na dobrze dysponowanego Mateusza Wittke. W 11 minucie mistrz Polski dopiął swego i zdobył bramkę wyrównującą. Do siatki Warty trafił Michł Makowski. Przed przerwą więcej bramek już nie padło, choć zarówno torunianie jak i zawodnicy z Poznania mogli pokonać bramkarza rywala.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się lepiej dla Warty. W zamieszaniu podbramkowym. Wojciech Wachowiak pokonał Pawła Murszewskiego, który od początku drugiej połowy zmienił Michała Śliwińskiego . Do końca spotkania na boisku dominali już torunianie. W 26 minucie Krystian Makowski doprowadził do remisu. Podopieczni Piota Żółtowskiego spotkanie rozstrzygnęłi w ostatnich pięciu minutach. W 35 minucie Wittke pokonał Rafał Szrejter. Warta zaryzykowała chcąc doprowadzić do remisu, ale dobra defenywa torunian pozwoliła na wyprowadzenie kontry, które skończyły się dwie bramkami.

Drugim przeciwnikiem był zespoł MKS Środa Wielkopolska. Gospodarze turnieju rozpoczęli od porażki z ZSMS Poznań 2:3. Już pierwsza akcja meczu przyniosła torunianom prowadzenie. W 29 sekundzie do bramki MKS trafił Arkdiusz Rutkowski. Gospodarze nie poddali się i w 6 minucie Szymon Jung doprowadził do remisu. MKS poczuł swoją szansę i zaatakował z dużym animuszem. Gospodarze wykonywali kilka krótkich rogów, ale bez zarzutu w toruńskiej bramce spisywał się Michał Śliwiński. O losach spotkania rozstrzygnęła końcówka pierwszej połowy. W 16 minucie Pomorzanin wyszedł na prowadzenie po trafieniu Michała Makowskiego. Zabójcza dla gospodarzy okazała się ostatnia minuta pierwszej połowy. Pomorzanin wyszdł wysokim pressingiem co przyniosło bramkowe efekty. Dwie bramki Rafała Szrejtera do tego trafienie Rafała Kamińskiego i Pomorzanin do przerwy prowadził 5:1.

W drugiej połowie torunianie kontrolowali przebieg spotkania, wyprowadzając szybkie kontry co siało spustoszenie w defensywie MKS. Dwie kontry skutecznymi strzałami zakończył Michał Kunklewski. Wynik meczu ustalił tuż przed końcową syreną Rafał Kamiński. Gospodarzy stać było na dwa trafienia, ale w żadnym momencie spotkania wygrana Pomorzanina nie była zagrożona.

Pomorzanin odniósł dwa zwycięstwa potwierdzając aspirację do zajecia pierwszgo miejsca i awansu bezpośredno do turnieju finałowego. Już za tydzień kolejny turniej. W Poznaniu Pomorzanin zmierzy się z ZSMS oraz AZS AWF.

Pomorzanin Toruń - Warta Poznań 5:2(1:1)

0:1 Tomasz Walkowiak (3') 1:1 Michał Makowski (11') 1:2 Wojciech Wachowiak (22') 2:2 Krystian Makowski (26')3:2 Rafał Szrejter (35') 4:2 Michał Makowski (38') 5:2 Krystian Makowski (40')

Pomorzanin: Michał Śliwiński (21' Paweł Murszewski) - Damian Mondrzejewski, Michał Kunklewski, Michał Makowski, Krystian Makowski, Arkadiusz Rutkowski oraz Rafał Kamiński, Rafał Szrejter, Patryk Karamuz, Michał Raciniewski,Wojciech Rutkowski.

Pomorzanin Toruń - MKS Środa Wielkopolska 9:3(5:1)

1:0 Arkadiusz Rutkowski (1') 1:1 Szymon Jung (6') 2:1 MIchał Makowski (16') 3:1 Rafał Szrejter (20') 4:1 Rafał Kamiński (20') 5:1 Rafał Szrejter (20') 5:2 Jakub Krzysztofiuk (23') 6:2 Michał Kunklewski (25') 7:2 Michał Kunklewski (27') 8:2 Rafał Szrejter (31') 8:3 Michał Dydymski (38'-karny) 9:3 Rafał Kamiński (40')