Smutny koniec rundy jesiennej

Porażką 2:4 z AZS AWF Poznań zakończyli rundę jesienną zawodnicy Pomorzanina Toruń. Podopieczni Piotra Żółtowskiego z bilansem 5 zwycięstw i 4 porażek awansowali do pierwszej szóstki rozgrywek.

AZS AWF Poznań to aktualny wicemistrz Polski oraz wicelider tabeli. Podopieczni Jacka Adriana przegrali tylko jedno spotkanie. Niestety torunianie nie zmienili dobrej statystyki poznańskiego zespołu. Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Wychowanek toruńskiego klubu obecnie zawodnik AZS AWF Szymon Bożyk oświadczył się swojej dziewczynie. Na początku spotkania przewagę uzyskali gospodarze, ale długo trzeba było czekać na groźną sytuację pod bramką Rafała Banaszaka. W 12 minucie Filip Sobczak z bliskiej odległości nie zmieścił piłki w bramce rywali. Akademicy po raz pierwszy zatrudnili Pawła Murszewskiego w 18 minucie kiedy to kolejny z wychowanków toruńskiego zespołu Łukasz Kurniewicz przegrał pojedynek z toruńskim bramkarzem. Najciekawszym fragmentem pierwszej odsłony był ostatni kwadrans. Najpierw Damian Mondrzejewski wstrzelił piłkę w półkole strzałowe a zamykający akcję Krystian Makowski wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Goście szybko odpowiedzieli na trafienie miejscowych. Jeszcze w tej samej 24 minucie Łukasz Kurniewicz z bliska pokonał Murszewskiego. AZS AWF mógł jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie, ale dwie szansę z krótkich rogów zostały zmarnowane.

Niestety w drugiej połowie dużo skuteczniej zagrali goście. W 42 minucie AZS AWF na prowadzenie wyprowadził Jacek Kurowski. Trzy minuty później na 3:1 podwyższył po raz drugi trafiając tego popołudnia do toruńskiej bramki Łukasz Kurniewicz. Warto wspomnieć że bramki dla gości padły po błędach zespołu toruńskiego w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Akademicy mieli kolejne swoje sytuacje, ale wyjątkowo byli nieskuteczni przy wykonaniu krótkich rogów. Z sześciu prób jakie wykonywali goście z Poznania ani jeden nie zakończył się bramką. Pomorzanin próbował atakować, ale po raz kolejny w kluczowych momentach zawodziła skuteczność. Kilka błędów technicznych w półkolu strzałowym rywala kończyło się stratą piłki. Goście w 62 minucie po trafieniu Patryka Pawlaka prowadzili już 4:1. Gospodarzy stać było na zdobycie drugiego gola. Cztery minuty przed końcem swoją 10 bramkę w sezonie zdobył Krystian Makowski, ale na więcej nie wystarczyło już czasu.

Pomorzanin w złym stylu kończy rundę jesienną rozgrywek. Z trzech ostatnich spotkań na własnym boisku torunianie ponieśli trzy porażki. Okazja do rewanżu z poznańskimi drużynami dopiero w rundzie wiosennej w ramach spotkań pierwszej szóstki. Cel jakim był awans i gra z najlepszymi został zrealizowany, ale z pewnością kilka punktów zespołu toruńskiemu uciekło, co może mieć znaczenie w dalszej części sezonu. Warto jednak odnotować fakt że w żadnym ze spotkań trener Piotr Żółtowski nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W dzisiejszym meczu brakowało Karola Szyplika oraz Michała Kunklewskiego.

Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań 2:4(1:1)

1:0 Krystian Makowski (24') 1:1 Łukasz Kurniewicz (24') 1:2 Jacek Kurowski (42') 1:3 Łukasz Kurniewicz (45') 1:4 Patryk Pawlak (62') 2:4 Krystian Makowski (67')

Pomorzanin: Paweł Murszewski (36' Michał Śliwiński) - Damian Mondrzejewski, Rafał Kamiński, Miłosz Szreder, Michał Makowski - Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Rafał Szrejter, Patryk Karamuz - Krystian Makowski, Wojciech Rutkowski oraz Filip Sobczak, Bartosz Drążkowski,
Fabian Błaszak, Tomasz Nowicki, Artur Kościelski.

AZS AWF: Rafał Banaszak - Rafał Nojgebauer, Artur Działa, Łukasz Kosmaczewski - Szymon Bożyk, Maciej Ferenc, Jacek Kurowski, Mateusz Mazany - Patryk Pawlak, Mikołaj Głowacki, Mateusz Nowakowski oraz Łukasz Kurniewicz, Michał Dawid, Jakub Deniz.