Warta wygrała w Toruniu

Drugiej porażki z rzędu doznali na swoim boisku zawodnicy Pomorzanina Toruń. W niedzielne popołudnie przy Szosie Chełmińskiej 75 lepsza okazała się Warta Poznań wygrywając 3:1. Jedyną bramkę dla Pomorzanina zdobył Krystian Makowski.

Po raz kolejny trener Piotr Żółtowski nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W meczu z Wartą torunianie musieli radzić sobie bez Karola Szyplika, Michała Kunklewskiego oraz Rafała Kamińskiego. W związku z tym konieczne były roszady w ustawieniu. Warta w Toruniu rozgrywała ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej i by być pewnym awansu do szóstki musiała wygrać. Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem ponieważ goście mieli problemy z dojazdem. Nie wpłynęło to na postawę podopiecznych Mateusza Grochala a było wręcz przeciwnie. Już pierwsza akcja przyjezdnych przyniosła im prowadzenie. Tor lotu piłki strzelonej do półkola strzałowego zmienił Krzysztof Wybieralski i Michał Śliwiński musiał wyciągać piłkę z siatki. Gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat i w 12 minucie dopięli swego. Prawą stroną do pólkola strzałowego wbiegł Filip Sobczak wyłożył piłkę przed bramkę, a tam strzałem z backhandu Krystian Makowski pokonał Mateusza Wittke. Dla kapitana Pomorzanina to ósma bramka w sezonie. Gospodarze w kolejnych minutach dominowali na boisku, ale po raz kolejny zawodziła skuteczność. Dobrych okazji nie wykorzystali kolejno Filip Sobczak(strzał z backhnadu obo bramki), Rafał Szrejter oraz Michał Makowski - w tych dwóch sytuacjach dobrze interweniował bramkarz Warty. Goście ograniczali się do gry z kontry i w 25 minucie wyszli na prowadzenie. Sędzia dopatrzył się faulu w półkolu strzałowym dyktując rzut karny, który na bramkę zamienił Maciej Walkowiak. Niestety dla zespołu toruńskiego to nie było ostatnie słowo gości w pierwszej połowie. Tuż przed upływem 35 minuty spotkania Tomasz Wachowiak zdobył trzecią bramkę dla gości.

Po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę próbując gonić wynik spotkania. Niestety na próbach tylko się skończyło. W grze Pomorzanina brakowało dokładności, za dużo było indywidualnych akcji które były przerywane przez obrońców rywala. Warta była dobrze zorganizowana w defensywie, ale trzeba przyznać że wyjątkowo ułatwiali grę przyjezdnych miejscowi swoimi czytelnie konstruowanymi akcjami. Warta nie ograniczała się tylko do rozbijania akcji miejscowych, ale w ostatnim kwadransie groźnie zaczęła kontrować. Dobrze w drugiej połowie w bramce toruńskiej spisywał się Paweł Murszewski ratując gospodarzy przed wyższą porażką i śmiało można powiedzieć że to właśnie Murszewski był najlepszym graczem Pomorzanina w tym spotkaniu.

Torunianie ponieśli drugą porażkę na swoim boisku a trzecią w rozgrywkach. Za tydzień ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Pomorzanin na swoim boisku podejmie AZS AWF Poznań(godz. 12).

Pomorzanin Toruń - Warta Poznań 1:3(1:3)

0:1 Krzysztof Wybieralski (4') 1:1 Krystian Makowski (13') 1:2 Maciej Walkowiak (25'-karny) 1:3 Tomasz Wachowiak (35')

Pomorzanin: Śliwiński Michał (36' Paweł Murszewski) - Miłosz Szreder, Michał Makowski, Damian Mondrzejewski, Bartosz Drążkowski - Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Rafał Szrejter - Wojciech Rutkowski, Krystian Makowski, Filip Sobczak oraz Patryk Karamuz, Jakub Gulczyński, Artur Kościelski, Adrian Makowski.

Warta: Mateusz Wittke - Marcin Marianowski, Francis Maurice, Michał Wachowiak, Michał Kroma -Tomasz Wachowiak, Maciej Paech, Maciej Rohnka - Krzysztof Wybieralski, Maciej Walkowiak, Bartosz Zaworski oraz Michał Tepper, Wojciech Wachowiak, Jakub Lebioda, Damian Matuszak.