Horror z happy endem

Pomorzanin Toruń po ciężkim boju wygrał wyjazdowe spotkanie z LKS Rogowo 5:4. Zwycięską bramkę zdobył pięć minut przed końcem Wojciech Rutkowski. Cieszą trzy punkty, dużo do życzenia pozostawia styl.

Pomorzanin po ostatnim spotkaniu, w którym uległ po walce Grunwaldowi Poznań 1:4, był zdecydowanym faworytem meczu z zamykającym tabelę LKS Rogowo. Ambitni podopieczni Bogusława Kozłowskiego zagrali bardzo walecznie i byli bliscy sprawdzenia niespodzianki. Goście od początku przejęli inicjatywę, ale trudno im było przedostać się do półkola strzałowego rywali. W dziewiątej minucie Pomorzanin kombinacyjnie rozegrał pierwszy w meczu krótki róg, ale uderzenie Patryka Karamuza minęło bramkę gospodarzy. Dwie minuty później torunianie objęli prowadzenie. Stojący tyłem do bramki przeciwników Karol Szyplik uderzeniem z powietrza pokonał Mateusza Królaka. Torunianie z prowadzenia cieszyli się przez dziewięć minut. Maksymilian Koperski wbił piłkę w półkole strzałowe, a zamykający akcję Artur Jasek pokonał Pawła Murszewskiego. Pomorzanin szybko ruszył do ataków i w 25 minucie po raz drugi miejscowego golkipera pokonał Karol Szyplik. Radość z prowadzenia trwała jeszcze krócej niż na początku spotkania. Niespełna 60 sekund później Karol Przywara wyrównał na 2:2. Torunianie mogli przed przerwą ponownie wyjść na prowadzenie, ale strzał z bekhendu Wojciecha Rutkowskiego był niecelny.

Rogowianie widząc swoją szansę na korzystny wynik od początku drugiej połowy grali ambitnie, walecznie i skutecznie wybijali torunian z uderzenia. Jednak w 44 minucie to Pomorzanin, po raz trzeci w tym meczu, wyszedł na prowadzenie. Po krótkim rogu piłkę w siatce LKS-u umieścił Krystian Makowski. Wydawało się, że torunianie nie popełnią tych samych błędów co w pierwszej połowie i spokojnie będą kontrolować przebieg spotkania. Niestety stało się zupełnie inaczej. Zespół z Rogowa w ciągu 10 minut objął niespodziewane prowadzenie. Dwukrotnie sposób na Pawła Murszewskiego znalazł Artur Jasek, kompletując tym samym hat-tricka. Pomorzanin rzucił się do odrabiania strat spychając rywala do głębokiej defensywy. Ataki torunian w końcu zmusiły do kapitulacji Królaka. W 61 minucie uderzeniem z powietrza do remisu doprowadził Filip Sobczask, zaś pięć minut przed końcem spotkania Wojciech Rutkowski wbiegł w półkole strzałowe i uderzeniem w długi róg dał zwycięską bramkę.

Trzy punkty są najważniejsze ale nie ma co ukrywać zagraliśmy najgorszy mecz w sezonie. Niestety przystąpiliśmy do meczu poważnie osłabieni. Zabrakło Michała Raciniewskiego, Rafała Kamińskiego i Arkadiusza Rutkowskiego. Pozytywną rzeczą jest postawa młodych zawodników, którzy weszli do zespołu w trudnym momencie i poradzili sobie pomagając w wywalczeniu trzech punktów mówił po spotkaniu trener Piotr Żółtowski.

W najbliższą niedzielę, 15 października, kolejnym rywalem będzie HKS Siemianowiczanka. Spotkanie przy Szosie Chełmińskiej rozpocznie się o godzinie 14.

LKS Rogowo - Pomorzanin Toruń 4:5 (2:2)

0:1 Karol Szyplik (11) 1:1 Artur Jasek (20) 1:2 Karol Szyplik (25) 2:2 Przywara Karol (26)2:3 Krystian Makowski (44 krótki róg) 3:3 Artur Jasek (50) 4:3 Artur Jasek (53) 4:4 Filip Sobczak (61) 4:5 Wojciech Rutkowski (65)

LKS: Mateusz Królak - Szymon Pilaczyński, Tomasz Bembenek, Wojciech Kasprzyk, Przemysław Bernard, Maksymilian Koperski, Karol Przywara, Filip Bratkowski, Artur Jasek, Łukasz Karpiński, Michał Lange oraz Wiktor Kania, Paweł Bączkowski, Jakub Bosacki

Pomorzanin: Paweł Murszewski - Miłosz Szreder, Michał Makowski, Damian Mondrzejewski, Bartosz Drążkowski, Patryk Karamuz, Wojciech Rutkowski, Krystian Makowski, Karol Szyplik, Filip Sobczak, Michał Kunklewski oraz Tomasz Nowicki, Kacper Raciniewski, Artur Kościelski, Jakub Gulczyński

data publikacji 8 października

niedziela,22 października 2017, godzina 12:00, stadion przy Szosie Chełmińskiej 75 w Toruniu
6:0 (3:0) - 15 października 2017